Pozvánka na schůzku spolku Montessori Spálov

Dobrý den,

rád bych Vás tímto chtěl pozvat na schůzku spolku Montessori Spálov, která se bude konat společně s třídní schůzkou v montessori třídách ve Spálově dne 14.září, a v případě pěkného počasí se můžeme následně sejít i venku ve školním parku.

Rádi bychom Vám přiblížili aktuální dění a potřeby ve třídách, popovídali si o Vašich potřebách, či nápadech a případně pomohli učitelkám s přípravou nových pomůcek. Chtěl bych také znovu prohlasovat změnu členského příspěvku ve výši příspěvku na SRPŠ, tedy 200,-/rok z důvodů nedostatečného počtu přítomných při minulém hlasování.

Z naší komunikace s panem ředitelem ohledně aktuálního personálního obsazení v montessori třídách vyplývá následující:

 • Učitelky:
  Mgr. Bc. Lucie Kozelská,  Mgr. Kristýna Fardová a
  Mgr. Kristýna Šmatelková (některé vyučovací hodiny, zkrácený úvazek)
  Minimálně jeden den v týdnu bude přítomná (a i ve výchovně vzdělávacím procesu minimálně metodicky pomáhat) – garant montessori vzdělávacího procesu na naší škole – Mgr. Terezie Lukšíková.

 • Asistentky ve třídě:
  u Kristýny – Dana Potschová
  v případě její nepřítomnosti – studium – zpravidla v pondělí Klára Řezníčková
  plus asistentka pedagoga: Iveta Potschová.
  u Lucky – Mgr. Kristýna Šmatelková (mimo své vyučovací hodiny) a
  p. Ludmila Marečková (v době její nepřítomnosti).

 • Odpolední provoz montessori školní družiny:
  Mgr. Kristýna Šmatelková, Dana Potschová
  v době jejich nepřítomnosti Klára Řezníčková, Ludmila Marečková.
  Souběžně každý den bude ve školní družině i asistent pedagoga Iveta Potschová.

 • Svoz dětí:
  z Hranic zajišťuje p. Ludvík Baláž a p. Zuzana Nedělková.
  Cena svozu bude patrně lehce navýšena z 500,- na 550,- (v jednání)
  z Oder zatím nemáme vyřešenou pozici svozového asistenta – tuto činnost zajišťuje nyní p. Mgr. Kristýna Fardová. Pomoc přislíbila ve svém volném čase (nejen u svozu z Oder) i p. Alena Chovancová.

  V případě, že by někdo věděl o nějaké osobě, která by mohla dvakrát denně vyjet do Spálova a zpět (celkem jedna hodina jízdy i s přestávkou na odvedení/přivedení dětí do školy/ze školy) – vždy v 07,10 a ve 13,30. Pracovník by mohl být i z řad důchodců. Případně díky za typ.

Dále Vás všechny srdečně zveme na prezentaci projektu Skutečně zdravá škola, která se koná tentýž den ve vestibulu školy od 14:30 do 16:30. K vidění budou potraviny vypěstované na školních pozemcích, a výrobky z nich vytvořené budou i k ochutnávce. Na výrobcích se budou podílet žáci školy a budou mezi nimi různé pomazánky, šťávy, pesta a mnohé další.

Tímto chci pozvat i rodiče prvňáčků, aby se mohli zapojit do našich aktivit, zjistit co je nového a podívat se jak se naše společná snaha pozitivně odráží na prostředí, které je tu především pro naše děti.

Září 1, 2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *